Nástroje pro usnadnění přístupu

Liberecká
nájemní
agentura

Město spouští novou Libereckou nájemní agenturu

Město spouští novou Libereckou nájemní agenturu. Majitelé díky ní můžou pronajímat své byty s garancemi

Provoz nové nájemní agentury, která majitelům bytů nabídne bezpečný pronájem nemovitosti a zájemcům o bydlení zase férové podmínky na trhu, spouští od poloviny února město Liberec. Služba přináší vlastníkům bytů například garantovaný příjem i v okamžiku, kdy se byt neobsadí nájemníkem. Současně pro ně zajistí kompletní správu bytu, včetně technické podpory, administrativy, pojistek a péče o sousedské vztahy.


„Koncept městských nájemních agentur úspěšně funguje v řadě evropských měst, ale například i v Praze nebo Brně. Naším cílem je dostat na trh prázdné byty a motivovat jejich vlastníky, aby pronajmuli byt lidem ve složitější bytové situaci, např. samoživitelům, rodinám s dětmi, seniorům nebo hendikepovaným. Liberecká nájemní agentura minimalizuje rizika spojená s pronájmem a je dlouhodobou zárukou pro obě strany. Funguje přímo pod Magistrátem města Liberce a navíc spolupracuje s Centrem bydlení Liberec, které zřizuje rovněž město,“ říká náměstek primátora pro městské bydlení a místní Agendu 21 Jan Hruška.


Jedním z cílů Liberecké nájemní agentury (LNA) je lépe reagovat na dlouhodobou krizi bydlení. Do tíživé sociální situace se totiž podle statistik dostává stále širší skupina nízkopříjmových domácností, včetně rodin s dětmi, nebo lidí se zdravotním znevýhodněním.

„S námi mají vlastníci bytu jistotu garantovaného příjmu za každý měsíc. Bereme na sebe riziko neplatičů i neobsazenosti. Navíc vám ušetříme průměrně 60 hodin času ročně a hlavně veškeré starosti s péčí o byt,“  vysvětluje koordinátorka projektu Helena Krčmářová z Odboru sociální a bytové politiky města Liberce, pod který LNA spadá.


Agentura spustila nový web. Na adrese https://najemniagentura.liberec.cz se každý zájemce dozví detailní informace a podmínky možné spolupráce. V první fázi má LNA ambici získat pro nájemníky cca 20 bytů a ty obratem pronajmout. Postupně pak chce oslovit další zájemce.

„Věřím, že v Liberci je dostatek lidí, kteří rádi svůj byt nabídnou. Zvlášť, pokud budou mít silného partnera a záruky, že to bude fungovat,“ doplňuje náměstek primátora pro městské bydlení a místní Agendu 21 Jan Hruška.


Jedním z prvních pronajímatelů se stane manželský pár v seniorském věku, který v Liberci vlastní byt 3+1. Starat se o něj pro majitele znamená komplikace a řadu povinností. Proto se rozhodli ho svěřit do péče právě Liberecké nájemní agentuře s tím, že jim zajistí garantovaný příjem a současně se postará o veškerou administrativu s pronájmem.

„Došli jsme k závěru, že je pro nás náročné se o byt starat, ale prodat ho nechceme. Možnost přenechat veškeré starosti agentuře, jsou pro nás ideálním řešením. Zvlášť, když dostaneme takové garance,“ vysvětlují starší majitelé nemovitosti z Liberce.


Co nová agentura pro majitele bytů i nájemníky zajišťuje:


GARANTOVANÝ PŘÍJEM
S námi můžete bezpečně pronajmout svůj byt a získat stabilní příjem. Garantujeme pravidelné platby i v případě, kdy je byt prázdný a byt Vám po celou dobu spolupráce pojistíme.

STABILNÍ SPOLUPRÁCE
Získáte zázemí a spolupráci veřejné instituce, na níž se můžete spolehnout. Nabízíme kompletní správu bytu, včetně technické podpory, administrativy, pojistek a péče o sousedské vztahy.

PODPORA NÁJEMCŮ
Nabízíme byty pečlivě vybraným klientům v bytové nouzi. Pomáháme jim vytvořit nejen domov, ale také zastavit obchodování s chudobou. Společně měníme životy.