Nástroje pro usnadnění přístupu

Liberecká
nájemní
agentura

O NÁS

Jsme nová veřejná služba určená majitelům bytů i lidem hledajícím bydlení, jejímž účelem je poskytování dostupného bydlení v Liberci.

 

Náš provoz zajišťuje Magistrát města Liberec a spolupracujeme s Centrem bydlení Liberec.

JAK FUNGUJEME

Vítejte u naší Liberecké nájemní agentury!

 

Jsme spojkou mezi majiteli libereckých bytů a našimi nájemníky, nabízející kompletní řešení pro obě strany. Majitelům garantujeme pravidelný příjem a poskytujeme rozšířené služby včetně oprav a údržby nad standardní úroveň.

Pro naše nájemníky jsme tu s podporou při bydlení a flexibilními sociálními službami, aby jejich bydlení bylo nejen stabilní, ale i příjemné.

 

Záleží nám na kvalitě života v Liberci. Při výběru bytů přispíváme k omezování segregace a udržitelnosti, což zároveň pomáhá prevenci dluhů a šetření životního prostředí.

 

Inspirujeme se zahraničními modely městských nájemních agentur, ale naše služby jsou plně přizpůsobeny místním zákonům, situaci a přáním majitelů. S námi snadno překonáte bariéry při hledání dobrého a stabilního bydlení v Liberci.

 

Najděte s námi ideální bydlení a zažijte bezstarostný DOMOV!

Komu poskytnutím bytu pomáháte

KOMU POSKYTNUTÍM BYTU POMÁHÁTE

Pečlivě vybíráme naše klienty z řad lidí v bytové nouzi, kteří projevují schopnost a zájem platit nájemné, a zároveň projevují odhodlání udržet si stabilní bydlení a vyhnout se provizorním řešením. Věříme, že naši vybraní klienti jsou s naší podporou schopni úspěšně zvládnout tuto výzvu, a proto bez obav přebíráme na sebe veškerá rizika spojená s tímto procesem.

 

Zaměřujeme se především na nízkopříjmové pracující, válečné uprchlíky z Ukrajiny, rodiny s dětmi, rodiče-samoživitele, seniory a lidi s handicapem. Taktéž vítáme jedince, kteří v současné době bydlí na ubytovnách za nevýhodných podmínek, avšak projevují snahu získat standardní bydlení. Naše poslání spočívá v poskytování podpory těm, kteří ji skutečně potřebují, a vytváření příležitostí pro zlepšení kvality jejich života prostřednictvím dostupného a stabilního bydlení.

PRINCIPY NAŠÍ PRÁCE

ASISTENCE PRO TY, KTEŘÍ TO SKUTEČNĚ POTŘEBUJÍ

Naše podmínky a pravidla jsou pečlivě navrženy tak, aby naše služby směřovaly k těm, kteří je opravdu potřebují. Odstraňujeme tím bariéry pro získání nájemního bydlení pro ty, kteří by si nemohli sami zajistit bydlení na volném trhu.

DŮVĚRA A OTEVŘENÁ KOMUNIKACE

Při spolupráci klademe důraz na důvěru a otevřenou komunikaci. Věříme, že je nutné prověřovat pouze nezbytné informace, a kontrolujeme pouze v případě, kdy máme opodstatněný důvod.

NESTRANNOST A VYVÁŽENÉ ŘEŠENÍ

Hledáme stabilní a vhodné řešení pro všechny strany, bez ohledu na okolnosti. Snažíme se neustále zdokonalovat naše služby jak na systémové úrovni, tak v individuální péči o klienty.

OBJEKTIVITA
 A SPRAVEDLNOST

Hodnotíme plnění stanovených kritérií, dodržování smluvních podmínek a pravidel soužití s maximální objektivitou. Nesoudíme, proč se druhá strana dostala do dané situace, ale posuzujeme aktuální okolnosti.

RESPEKT A INDIVIDUÁLNÍ PŘÍSTUP

Klademe důraz na profesionální, partnerský a individuální přístup ke všem - majitelům bytů, zájemcům o byt, klientům, nájemcům, podnájemcům i spolupracujícím a partnerským organizacím. Respektujeme rozmanité priority a potřeby každého jednotlivce.

TRANSPARENTNOST A ZÁKAZ DISKRIMINACE

Jsme transparentní ve svém jednání. Uchazeči o bydlení znají předem podmínky, za jakých může být jejich žádost vyřízena, a majitelé bytů jsou informováni o podmínkách spolupráce. Zásadně odmítáme diskriminaci při výběru klientů i nabízení bytů.

ČASTÉ OTÁZKY A ODPOVĚDI

Odpověď číslo 1.

Odpověď číslo 2.